Akademik Tercüme Bürosu

Akademik çeviri, makale ve tez özeti gibi akademik metinlerin, akademik bir dil ile tercüme edilmesi işlemidir. Çevirimvar, akademik çeviri için ihtiyaç duyduğunuz profesyonel çeviri hizmetini, kaliteli ve zamanında sizlere sunmaktadır. Akademik tercüme, genellikle akademik metinlerin bir dilden başka bir dile çevrilmesini ifade eder. Bu tür çeviriler, genellikle araştırma makaleleri, tezler, tez özetleri, bilimsel raporlar, konferans bildirileri ve benzeri akademik metinlerin çevirisini kapsar. Bu alanda yapılan tercümelerde akademik dilin korunması gerektiği için akademik tercüme bürosunun kalitesi çok önemlidir. Çevirimvar, akademik tercüme alanında sizi yalnız bırakmıyor. Profesyonel ekibiyle sağladıkları tercüme hizmetliyle kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Makale çevirisi veya tez çevirisi için Çevirimvar, online tercüme bürosu olarak hizmet vermektedir. Tezinizin yalnızca giriş bölümü veya tez özetinin çevirisine (Abstract çevirisi) ihtiyaç duyabilirsiniz. Üniversitelerin lisans bitirme tezi, yüksek lisans tezi, uzmanlık tezi, doktora tezi çevirilerinde yazım ve dil bilgisi kurallarına özen gösteriyor, akademik çevirinizi zamanında teslim ediyoruz.

Emek vererek hazırladığınız bu metinlerin oldukça değerli olduğunun farkında olarak gizlilik esasına uyarak hizmet sunuyoruz. Yurtdışı dergi yayınları için, makalenizin akademik tercümesini gerçekleştiriyoruz. Profesyonel akademik tercümanlar ile hızlı akademik çeviri teslimatı da mümkün.

Makale Tercümesi

Makale tercümesi bazı durumlarda manuscript çevirisi olarak da değerlendirilebilir. Akademik araştırmanızın yayınlanması için hakemlere sunacağınız çevirinin ana dil düzeyinde olması şarttır. Çevirimvar profesyonel tercüme ekibi dergilere yönelik olumsuz geri dönüş almanızın önüne kaliteli ana dil düzeyinde makale çevirisi sunarak geçiyor.

Makale tercümesi sonrası tüm emeğinizi ortaya koyduğunuz araştırmanızın dil kaynaklı revize talebi almasını hiç kimse istemez. Müşterilerimize revize talebi almayacaklarının garantisini vererek makale çevirisi sunarak akademik düzeyde profesyonel çeviri ile sizlerin yüzünü güldürmeye devam ediyoruz.

Tez Özeti Tercümesi

Tez özeti tercümesi, bir tezin özünün veya özetinin bir dilden başka bir dile çevrilmesidir. Tez özeti, bir tezin ana fikirlerini, araştırma sorularını, metodolojisini, bulgularını ve sonuçlarını kısaca özetleyen bir metindir. Bu özet, tezin tamamının bir özeti olarak düşünülebilir ve genellikle başka dillerdeki araştırmacılar veya okuyucular için erişilebilirlik ve anlaşılabilirlik sağlamak amacıyla çevrilir.

Tez özeti tercümesinin kaliteli ve profesyonel tercümanların yapması olması önemlidir çünkü doğru anlaşılma ve yorum yapılmasına yardımcı olur. Bir tezin özeti, araştırma yöntemlerini, ana fikirleri, bulguları ve sonuçları özetler. Kaliteli bir tercüme, orijinal metnin anlamını ve niyetini doğru bir şekilde yansıtarak, hedef dildeki okuyucuların tezi doğru bir şekilde anlamasına ve yorumlamasına yardımcı olur. Ayrıca, kaliteli bir tercüme, belirli bir uzmanlık alanına veya disipline ait terminolojiyi doğru bir şekilde kullanarak tezi daha iyi anlaşılır kılar. Bu, hedef dildeki okuyucuların tezi daha iyi anlamalarına yardımcı olur ve tezin akademik itibarını artırır. Son olarak, kaliteli bir tercüme hataların ve yanlış anlamaların önlenmesine yardımcı olur. Bu da tezin doğruluğunu korur ve okuyucuların güvenini artırır.

Etkili bir tez özeti çevirisi için işi uzmanına bırakın. Bir araştırma özetinin çevirisi genel summary olarak adlandırılan özetten çok daha itinayla çevrilmesi gereken bir çeviri metnidir. Akademik çalışmanızın tüm detaylarını özet çevirisiyle hakemlere aktarmanız gerekecektir. Kaliteli ve hızlı tez özeti çevirisi için bize ulaşın.

Genişletilmiş Özet Tercümesi

Genişletilmiş özet tercümesi, bir akademik tezin veya makalenin özetinin, asıl metinde bulunan ana fikirleri, araştırma metodolojisini, bulguları ve sonuçları daha ayrıntılı bir şekilde açıklayarak başka bir dile çevrilmesidir. Genişletilmiş özet tercümesi, tezin veya makalenin temel noktalarını daha detaylı bir şekilde aktararak, okuyuculara daha kapsamlı bir bakış sunar.

Bu çeviri türünde, tezin veya makalenin orijinal özetinden daha fazla bilgi verilir. Özetin içeriği, asıl metinde bulunan önemli ayrıntılar, metodoloji, bulguların analizi ve sonuçların tartışılması gibi unsurları içerebilir. Bu, okuyucuların tezin veya makalenin ana argümanlarını daha iyi anlamalarına ve değerlendirmelerine yardımcı olur.

Genişletilmiş özet oldukça kapsamlı ve bir o kadar da net bir şekilde araştırma çalışmanızı ortaya koymaktadır. Genişletilmiş özet çevirisinin de doğru bir şekilde anlam bütünlüğü bozulmadan, alana özgü terimler kullanılarak aktarılması gerekmektedir. Bildiriniz kabul aldıktan sonra talep edilen genişletilmiş özet çevirisinin ana dil düzeyinde kaliteli çevirisi için bize ulaşın.

Neden ve nasıl sorularını cevapladığınız genişletilmiş özetinizin İngilizce veya Almancası için de doğru aktarımın yapıldığına emin olun. Okuyucuya tercüme hissi vermeden referanslarınızla ilgili bilgileri de içeren genişletilmiş özetinizin çevirisi hazır.

Makale Son Okuma Hizmeti

SSCI, SCI, AHCI, SCIE kapsamındaki dergilere yayınlanması için göndereceğiniz makalenizin çevirisi hazır, fakat dergiye gönderdiğiniz manuscript veya maintextin dil kaynaklı revize talebiyle geri dönüyor. Her ne kadar makaleniz içerik olarak çok güçlü olsa da, içeriğiniz İngilizce olarak anlaşılır ve doğru olmadıktan sonra maalesef dergiler tarafından reddedilmektedir.

Yazım ve noktalama, gramer, cümle anlam ve ifade, terim tutarlılığı, anlam bütünlüğü... Tüm bu hususlara dikkat edilerek son okumanız tecrübeli çeviri koordinatörleri tarafından gerçekleştirildikten sonra kalitemizi belgelemek adına size dergilere beraberinde sunabileceğiniz bir editing sertifikası veriyoruz. Kısaca makalenizin dil kontrolünün profesyonel olarak yapıldığını kanıtlıyoruz.

Akademik Tercüme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Eğer makaleniz dil sebebi ile geri dönerse ekstra bir ücret olmadan gerekli düzenlemeleri yapıyoruz ve makaleniz kabul edilene kadar da yapmaya devam ediyoruz.

Evet, dilerseniz sadece tezinizin özet kısmının tercümesini gerçekleştirebilirsiniz. Abstract çevirisi hizmeti sunmaktayız. Bazı akademik dergiler ilk başvuru için sadece özet bölümünün tercümesini talep etmektedir. Ek olarak tez özetlerinin tercümesi İngilizce olarak tezinize eklenmelidir.

Son okuma hizmeti sunan Çevirimvar, son okuma sonrası tarafınıza Certificate of Editing belgesi sunmaktadır. ISO sertifikalarına sahip Çevirimvar’ın sunduğu bu belge aracılığıyla makalenizin dil sebebi ile geri dönmesinin önüne geçiyoruz. Son okuma için buradan dosyanızı yükleyerek anında fiyat ve teslimat bilgisi alabilirsiniz.

Akademik makaleniz tercüman ve dil uzmanlarımız dışında kesinlikle paylaşılmamaktadır. Akademik dosyalarınızı korumak amacı taşıyan gizlilik sözleşmemize kişisel verilerin işlenmesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Akademik tercüme profesyonel tercümanlar tarafından, terimlere ve bütünlüğe dikkat ederek gerçekleştirilmelidir. Yurtdışı yayın noktasında akademik tercümede kullanılan dil büyük önem taşır.

Akademik Çeviri Ücretleri

Akademik çeviri ücretleri, bu deneyime sahip en iyi akademik çevirmen grubu için kelime başı veya sayfa başı olarak belirlenir. Akademik çeviri ücretleri, metnin uzunluğu, kelime sayısı, çeviri uzmanlığı, hedef dili ve çeviri yapılacak alana göre değişebilir. Tüm bu faktörler göz önünde tutulduğunda, akademik çeviri yapmak isteyenlerin güvenilir ve iyi hizmet veren web sitelerini seçmeleri gerekir.

Üniversite öğrencileri, akademisyenler, araştırmacılar ve diğer bilim insanları için akademik çeviri büyük önem taşır. Akademik ve bilimsel metinlerin doğru ve anlaşılabilir bir şekilde tercüme edilmesi, başarılı bir akademik çalışma için gereklidir. Akademik çeviri sayesinde bilimsel araştırmalar ve çalışmalar dünya çapında yayılır. Sonuç olarak, akademik çeviri hizmetleri, kaliteli, doğru ve deneyimli tercümanlar tarafından yapılmalıdır.

Akademik İngilizce çeviri yapmak için Türkçe'nin doğru bir şekilde İngilizce'ye çevrilmesi çok önemlidir. Bilimsel makaleler ve diğer akademik çalışmalar İngilizce'den Türkçe'ye çevirilmelidir. Akademik çeviri ücretleri, metnin uzunluğu, kelime sayısı, çeviri uzmanlığı, hedef dili ve çeviri yapılacak alana göre değişebilir. Talep edilen çevirinin akademik alanı belirlenir. Müşterilerimize uygun fiyatlı, kaliteli akademik çeviri hizmetleri sunarak, işlerinin tamamlanmasına yardımcı oluruz. Tercümesi yapılacak akademik metin içeriğini sistemimize yükleyerek akademik çeviri ücretleri hakkında anında fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Türkçe'den İngilizce'ye Akademik Çeviri

Çevirimvar tercüme bürosu olarak tıp, sosyal bilimler, mühendislik, hukuk, işletme, insani bilimler gibi pek çok alanda makale tercümesi hizmeti sunuyoruz. Hakemli dergilerde yayınlanacak makale çevirisi, alanında uzman çevirmenler tarafından yapılır. Makalenizin tamamı veya özetinin tercümesi için makalenizin içeriğine göre fiyat farklılığı olmaksızın en kaliteli akademik çeviri hizmetini sunmayı hedefliyoruz.

Akademik çeviri taleplerinizde anında fiyat teklifi alabilirsiniz. Hangi formatta olursa olsun dosyanızı sisteme yüklemeniz yeterli. İngilizce çeviri, Almanca çeviri, Rusça çeviri, Arapça çeviri, Fransızca çeviri başta olmak üzere birçok dil çiftinde akademik çeviri hizmeti sunmaktayız.

Akademik Makale Çevirisi

Makale tercümesi, bilimsel araştırmaların, bulguların ve keşiflerin paylaşılmasında önemli bir araç olarak hizmet eder. Bu çeviriler, bilgiye erişimi artırarak, farklı dillerdeki akademik metinlerin geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda, farklı ülkelerdeki araştırmacılar arasında bilimsel iş birliği ve iletişimi kolaylaştırır. Makale tercümeleri, kültürel ve dil çeşitliliğini koruma ve bilimsel ilerlemeyi teşvik etme amacıyla da yapılır. Bu çeviriler, bilimsel topluluğun yeni keşiflere ve inovasyonlara ulaşmasını teşvik ederken, aynı zamanda uluslararası yayınlara da katkıda bulunur.

Yazdığınız makalelerin yayınlanması için yaptırdığınız çevirinin %100 doğru olması gerekir ki revize talebi için makalenizi size geri göndermeden direkt yayınlasınlar. Tekrar ve tekrar çeviri yapıp onay için göndermek yerine tek seferde en kaliteli çeviri hizmetini Çevirimvar Online Tercüme hizmetinden alarak işinizi oldukça kolaylaştırabilir makalenizi en hızlı şekilde yayınlatabilirsiniz.

Dil sebebi ile makalelerin dergilerden geri dönmesi bilinen bir durum. Bu konuda endişelerinize son veriyoruz. Yüksek kalite tercüme ile dil sebebi ile revize talebinin önüne geçiyoruz. Makaleniz için revize istenmesi durumunda buradayız.

Ücretsiz olarak revizelerinizi gerçekleştiriyoruz. Özellikle İngilizce tercüme noktasında uzman tercümanlarımız tarafından verilen tercüme hizmetimizle akademik yayınınız kabul edilene kadar buradayız.

Eğer metniniz “metin native speaker tarafından edit edilmelidir” yorumu ile geri dönerse korkmayın, yanınızdayız. Revize ve son okumalarda Certification of Editing (COE) belgesi sunuyoruz. ISO sertifikalı bir tercüme bürosu olarak bu tarz geri dönüşlerin önüne geçiyoruz.

Akademik Son Okuma Hizmeti

Bu hizmet akademik makaleler, araştırma yazıları, SSCI, SCI, AHCI, SCIE kapsamındaki dergi makaleleri veya diğer profesyonel metinler için faydalı olabilir. Makale son okuma hizmeti, makalenin kalitesini artırmak ve yayınlanmaya hazır hale getirmek için son aşamada önemli bir rol oynar.

Eğer makalenizi yayınlatmak için dergiye hedef dile çevrilmiş şekilde yollayıp revize talebiyle size geri yollamışlar ise bunun bir daha tekrarlanmaması için Çevirimvar Tercüme Bürosu’ndan makale son okuma hizmetinden yararlanabilirsiniz. Alanında profesyonel ve deneyimli tercümanlar, makalenin dilbilgisi, imla, noktalama işaretleri, yazım yanlışlarını ve varsa tutarsızlıkları profesyonel bir şekilde kontrol edilmesini ve gerektiğinde düzeltilmesini sağlar. Bu sayede, makalenin dilbilgisi hataları, yazım yanlışları veya tutarsızlıklar gibi unsurlar gözden geçirilir ve düzeltilir. Ayrıca, makalenin genel akıcılığı ve anlaşılabilirliği artırılır. Çevirimvar Tercüme Bürosu’ndan bu hizmeti aldığınızda makalenizin tercümesiyle birlikte dergiye yollayabileceğiniz bir editing sertifikası veriyoruz. Bu sertifikayla makalenizin dil kontrolünün profesyonel bir şekilde yapıldığını gösteriyor.

Akademik Çevirinin Önemi

Akademik çevirileriniz doktora tezi, manuscript makale veya yüksek lisans tezi olabilir. Her alanda profesyonel çeviri hizmeti için sistemimiz sayesinde, sizin için online bir çeviri merkezi tasarladık. Çeviri ofisi sayesinde akademik çeviriye ne zaman başlandığını ve tamamlandığını görebilirsiniz. Akademik metin çevirilerinizi tahmini teslimat tarihinden daha erken teslim etmeye özen gösteriyoruz.

Metninizi tercüme hizmeti için yüklediğiniz anda ücreti ve tahmini teslimat zamanı belirlenir. Dergilere son makale yükleme tarihlerinin farkındayız. Kaliteli ve hızlı tercüme için Çevirimvar online tercüme bürosu sadece bir tık uzağınızda.

ANINDA FİYAT HESAPLA

Akademik Çeviri Kalite Garantisi

  • Yeminli Tercümanlar
  • Akademik Kalite Kontrol Sonrası Teslimat
  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

Canlı Destek