Proforma Fatura Nedir?

Yazılı olan tüm belgeleriniz veya metinleriniz için hızlı çeviri hizmeti veren online çeviri merkezi Çevirimvar, ardıl çeviri hizmeti de vererek yanınızda. Ardıl çeviri gerek maaliyet açısİthalat ve ihracat işlemlerinde çok sık kullanılan proforma fatura tercümesi hizmeti almak, profesyonel çeviri sunan Çevirimvar online çeviri bürosu ile çok kolay. Proforma fatura, satıcı tarafından alıcı adına düzenlenen ve yapılan anlaşma ile ilgili her türlü detayı gösteren ön faturadır. Malın cinsi, miktarı, birim fiyatı, toplam tutarı, döviz cinsi, son yükleme tarihi, teslim şekli, ödeme şekli gibi her türlü detay gösterebilir. Alıcının ön hazırlık yapabilmesi için önemli olan bu faturalar, kesin fatura niteliği taşımaz.

Proforma fatura, ihracatçının ithalatçıya teklif vermesi ve anlaşma sonrasında akreditife esas teşkil etmek üzere kullanılmaktadır. Bu aşamada proforma fatura tercümesi gerekmektedir. Ticari faturanın kesilmesinde de esas alınacak proforma fatura tercümesi içeriğinin kaliteli olması büyük önem kazanmakta ve farklı alanlarda deneyim ve uzmanlık gerektiren bir iş haline gelmektedir.

Proforma Fatura Tercümesi Neden Gerekir?

Satış akreditifli yapılacaksa, ihracatçı proforma fatura düzenlemek zorundadır. Ayrıca yurt dışında düzenlenen sergi ve fuarlarda sergilenmek üzere Türkiye Gümrük Bölgesinden geçici olarak çıkarılacak eşyaya ilişkin kesin satış faturası aranmayarak, proforma fatura tercümesi ile çıkış işlemi yapılabilmektedir.

Proforma fatura tercümesi, alanında uzman profesyonel tercüman kadromuz tarafından dikkatlice incelenir. Çevirimvar çeviri bürosu kadrosu proforma fatura tercümesi yaparken, dil bilgisine ayrı bir önem verilir, anlam kaybı ve istenilen hedeften sapmadan hatasız, güvenilir bir tercüme ortaya çıkarırlar.

Profesyonel proforma fatura tercümesi büyük bir dikkat ve özen gerektirir. Yapılacak en ufak hatanın maliyeti büyük bir problem olacağı için fatura tercümelerinde kaliteden ödün vermemek gerekir. Ticari işlerde alınan veya satılan ürünlerin içerikleri, adetleri, boyutları, türleri gibi konularda proforma fatura tercümesi tercüme dikkatli yapılmalıdır. Aksi halde ürün iadesi istenebilir.

Çevirimvar tercüme bürosu, proforma fatura tercümesi, teknik faaliyet raporu çevirisi gibi enerji, lojistik, sektörlerinin yanı sıra teknik, akademik, hukuki alanlarda hızlı, yeminli çeviri hizmeti de vermektedir.

Anında Fiyat Alın
Saniyeler içerisinde tercüme fiyatı alın
Yeminli Çevirmenler
Tercümeleriniz yeminli tercüman ekibimize emanet
7/24 Tercüme Takibi
Çeviri Takip Sistemi ile tercümeniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın tercüme yaptırın

Proforma Fatura Tercümesi Kalite Garantisi

  • Yeminli Tercümanlar
  • Anında Tercüme Fiyatı
  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

ANINDA FİYAT HESAPLA

Canlı Destek