Yeminli Tercüman Kime Denir?

Yeminli tercüman veya yeminli çevirmen, noter tarafından yeminli tercüme yapmaya yetkilendirilmiş kişilerdir. Yeminli tercüman olabilmek için üniversitelerin dil ile ilgili bölümlerinden mezun olmak, veya tercümanın dil hakimiyetini belgelemesi gerekir.

Yeminli tercüman olmak isteyen kişi, bilgilerini notere sunduktan sonra yeminli tercüman zaptı edinebilir. Bu noktadan sonra yeminli tercüman kendisine bilgilerinin yer aldığı bir kaşe yaptırmalıdır. Yeminli çevirmenin yapacağı her tercümeye bu kaşe ve tercümanın imzası dahil edilmelidir.

Yeminli Tercüman Sorumluluğu

Yeminli tercüman, yapacağı tüm tercümeleri doğru ve eksiksiz yapmakla hükümlüdür. Yeminli çevirmenin en önemli sorumluluğu budur. Yaptığı tercümede yanlış veya eksik bir tercüme gerçekleştirmesi durumunda, yapacağı tercümeler resmi belge tercümeleri olması sebebi ile, hukuki sonuçlar doğuracaktır. Bu sebeple yeminli tercümanlar, normal tercümanlara göre tercümelerini çok daha dikkatli yapmalıdır.

Yeminli Tercüman Ne Zaman Gerekir?

Her türlü evrak yeminli tercüman tarafından çevrilmek zorunda değildir. Hukuki evrakların tümüne yapılacak olan yeminli tercüme türü aynı zamanda eğitime ait olan lise ve üniversite diplomalarının yanı sıra doğum belgeleri gibi bir takım kişisel belgelere yeminli tercümanlar tarafından yapılır. Çevirimvar yeminli tercüme bürosu, kaliteli çevirinin adresi olarak yeminli tercümanları ile acil ihtiyaçlarınızda da sizlerle. Hukuki evrak çevirisi, diploma çevirisi gibi bahsettiğimiz tüm çevirilerde yeminli tercümanlarımızla belgelerinizi yeminli tercüman kaşesi ve yeminli tercüman imzası ile teslim ediyoruz.

Yeminli tercüman Çevirimvar online çeviri bürosu, profesyonel yeminli tercümanları ile ihtiyacınız olması durumunda transkript çevirisi, denklik belgesi çevirisi, doğum belgesi çevirisi, ticari belgelerin çevirisi gibi belgele çeviri hizmetini sağlıyor. Bünyemizdeki eğitimli, tecrübeli ve uzman yeminli tercümanlar özellikle devlet daireleri ve üniversiteler tarafından talep edilmekte olan bu özel tercüme şeklini sorunsuz bir şekilde profesyonel olarak alanında uzman yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştiriyor.

Yeminli Tercüman Nelere Dikkat Etmeli?

Yeminli tercümanların tercüme işlerinin kabul görmesi adına bir takım prosedürler bulunur. Belgelerin orijinalliği oldukça önemli olup, tercümesi yapılmış olan belgenin çevrilmiş belgeyle hatasız ve eksiksiz denk gelmesi gerekmektedir. Yeminli tercüman kadromuz, görevlerinin bilincinde ve profesyonel çevirinin öncülerindendir. Müşterilerimizin memnuniyetini kazanmakta olan yeminli tercümanlarımız en iyisi olabilmek adına ve hatasız çeviriler yapmak için araştırmalar yaparak kendilerini geliştirmekten vazgeçmiyor. Uygun fiyatlı yeminli tercüme hizmeti sağlayan Çevirimvar online yeminli tercüme bürosu, uzman yeminli tercüman kadrosu ile profesyonel yeminli tercüme hizmeti vermeye hazır.

Yeminli Tercüman Kadrosu ile Çevirimvar

Yeminli tercümanlarımız Almanca yeminli tercüme, Fransızca yeminli tercüme, İtalyanca yeminli tercüme, Arapça yeminli tercüme gibi daha birçok dilde yeminli çeviri hizmeti vererek ihtiyacınız dâhilinde hızlı çeviri olanağı da sunuyor. Sistemimiz üzerinden çevirisini istediğiniz dosyanızı bize ulaştırarak anında fiyat teklifi alıp yeminli tercümanlarımızın çevirinize başlaması için Çevirimvar yeminli tercüme bürosunu ziyaret edebilirsiniz. Güvenilir ve hatasız şekilde hazırlanmış olan her bir evrakınızın yurt dışında ya da yurt içinde gerekli yerlere en doğru şekilde teslim edilmesi için yeminli tercümanlarımızla en doğru çeviriyi sunacağız. Bizlere çeviriniz süresinde destek hattımızdan ulaşabilir, sorularınıza hemen çözüm bulabilirsiniz.

Anında Fiyat Alın
Saniyeler içerisinde tercüme fiyatı alın
Yeminli Çevirmenler
Tercümeleriniz yeminli tercüman ekibimize emanet
7/24 Tercüme Takibi
Çeviri Takip Sistemi ile tercümeniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın tercüme yaptırın

Çeviri Kalite Garantisi

  • Yeminli Çevirmen Kadrosu
  • Kalite Kontrol Sonrası Teslimat
  • ISO Kalite Sertifikalı Online Tercüme Bürosu

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

FİYAT HESAPLA

Canlı Destek