Rusça Yeminli Tercüme Hizmeti

Online Tercüme Bürosu Çevirimvar İle Rusça Yeminli Tercüme Yaptırmak Artık Çok Kolay. Anında Fiyat Teklifi Alın.

ANINDA FİYAT HESAPLA

Bizi arayın: 0850 303 4828

Anında Fiyat ve Teslimat
Saniyeler içerisinde uygun profesyonel çeviri fiyatı ve teslimat bilgisi
Profesyonel Çevirmenler
Dil hakimiyeti yüksek, profesyonel çevirmen ekibiyle çalışın
7/24 Çeviri Durum Takibi
Çeviri Takip Sistem'i ile her an çeviriniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın sipariş verin

Rusça Yeminli Tercüme Nedir?

Yeminli tercüme, tercümenin resmi olarak kullanılacağı durumlarda, tercümenin kalitesini ve doğruluğunu belgeleyen bir çeviri türüdür. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun çevirmenlerin noter huzurunda yemin etmeleri ve yemin zabıtlarını almalarıyla, yapacakları tercümelerin doğruluğunu garanti etmiş olurlar. Ayrıca yapacakları çeviri için de sorumluluk almış olurlar.

Rusça yeminli tercüme ihtiyacı da Türkçeden Rusçaya veya Rusçadan Türkçeye yapılacak olan çevirilerde karşımıza çıkar. Resmi olarak kullanılacak olan doğum belgesi, boşanma belgesi gibi belgelerin, yeminli zaptı bulunan tercümanlar tarafından çevrilip, kaşelenmesiyle yeminli tercüme hazır hale gelir.

Yapılan bu yeminli tercüme işlemiyle tercüme edilen belgenin resmi kullanımı için ilk adım atılmış olur. Sonrasında ihtiyaca göre noter ve apostil işlemi de gerekebilir.

Rusça Tercümenin Önemi

Rusça, 2022 itibariyle, 258 milyon kişi ile dünya üzerinde en çok konuşulan yedinci dildir. Hint-Avrupa dil ailesinin Slav Dilleri grubunun en önemli parçası olan Rusça, alfabe olarak da Kiril Alfabesini kullanır. Coğrafi olarak da özellikle II. Dünya Savaşı sonrasından itibaren Ukrayna, Kazakistan, Beyaz Rusya gibi eski Sovyet ülkelerinde etkisini sürdürmektedir. Hatta Beyaz Rusya, Kazakistan ve Kırgızistan’da Rusça resmi dil olarak tanınmaktadır. Her ne kadar Sovyetler Birliğinin dağılmasından sonra ülkeler kendi dillerini ön planda tutsa da Rusçanın etkinliği bu ülkelerde göz ardı edilebilir değil.

Birleşmiş Milletlerin 6 resmi dilinden biri olan Rusça hem bu önemi sebebiyle hem de konuşan nüfusun kalabalık olması sebebiyle tercüme sektöründe büyük bir yer kaplamaktadır.

Neden Rusça Yeminli Tercüme Gereklidir?

İlgili makamın isteğine göre Rusça yeminli tercüme gereksiniminiz olabilir. Birçok belge, resmi bir amaçla kullanılacaksa yeminli tercüman ve sonrasında noter onayı gerektirir. Pasaport çevirisi, diploma-transkript tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi, vekaletname tercümesi ve bunun gibi benzer resmî belgeler yeminli tercüme gerektiren belgelerdir. Çevirimvar Online Tercüme Ofisi aracılığıyla yeminli tercüme gerektiren belgelerinizin çevirisini gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Rusça ekonomik olarak da Türkiye ve tüm dünya açısından büyük bir yere sahip. Rusya tüm ihracatının %5’ini Türkiye’ye yapmakta. Bu oran Türkiye’yi Rusya’nın en çok ihracat yaptığı ülkeler kategorisinde beşinci sıraya yerleştiriyor. Buna karşılık Türkiye’ye de en çok turist Rusya’dan geliyor. Tüm bu karşılıklı ilişkiler turizm otelcilik, enerji, taşımacılık vb. birçok alanda özel sektörün ve kamunun Rusçaya ilgisini zorunlu olarak artırmakta. Bu bağlamda özel şirketler için vergi levhası, ticari sicil gazetesi tercümesi ve diğer sözleşme ve benzeri hukuki tercümeler için ISO kalite standartlarına sahip Çevirimvar Tercüme Bürosunu tercih edebilirsiniz.

Hukuki çevirinin yanı sıra akademik-teknik çeviri, web sitesi çevirisi ve sağlık raporu gibi yeminli tercüme gerektiren tıbbi çevirilerde de Çevirimvar yanınızda olacaktır.

Çevirimvar Rusça Yeminli Tercüme Hizmeti

İhtiyacınız olan Rusça yeminli tercüme için Çevirimvar Online Tercüme Bürosunu tercih edebilirsiniz. Profesyonel kadrosuyla Çevirimvar uygun fiyat ve yüksek kalite anlayışıyla yeminli tercümelerinizi tarafınıza iletecektir. Sitemizi ziyaret ettikten sonra yeminli tercümesini istediğiniz belgelerinizi sistemimiz üzerinden kolaylıkla yükleyebilir, anında fiyat ve teslimat bilgisi öğrenebilirsiniz. Çevirileriniz, editör düzenlemesi ve son okuma sonrasında hazır hale gelir ve tarafınıza iletilir. Dilerseniz resmi olarak kullanacağınız belgeleriniz için noter onayı seçeneğini işaretleyerek noter tasdiki de yaptırabilirsiniz. Siparişiniz sonrasında sistemimiz üzerinden tercümenin hangi aşamada olduğunu ve ilerleme durumunu kontrol edebilirsiniz.

Yeminli Tercüme Süreci Nasıl İşler?

Çevirisi gereken belgelerinize yeminli tercüme hizmeti dışında başka işlemler de gerekebilir. Yurt dışında kullanılacak olan belgelerde noter onayı ve apostil şerhi arandığı durumlarda belirli bir sıralama ile bu işlemleri yapmanız gerekecektir. Yeminli bir tercüman tarafından yapılan tercüme sonrasında yeminli tercümanın kaşesi ve imzası bulunan belge notere gönderilir. Gidilen noter yeminli tercümanın yemin zaptının bulunduğu noter olmalıdır. Noter onayından sonra, en son işlem olarak kaymakamlıklarca apostil işlemi yapılır.

Tüm bu işlemlerle uğraşmadan noter ve apostil talebinizi belirterek, bu işlemlerin sizin adınıza online olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz. Sitemizi ziyaret ederek sadece üç adımda tercüme işlemini başlatmanız mümkün.

Rusça Yeminli Tercüme Kalite Garantisi

  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri Hizmeti
  • Profesyonel Çevirmenler (Zorlu test sürecini tamamlamış, mesleği çevirmenlik olan ve en az 2 yıl tecrübeye sahip profesyonel çevirmenler)
  • Çeviriniz kalite kontrol aşamasından geçmeden teslim edilmez.
  • Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda ücretsiz revize hizmeti.
  • Sorun çözümü ve destekte en geç 1 saat prensibi.

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

ANINDA FİYAT HESAPLA

Türkiye'nin İlk ve Tek ISO Sertifikalı Online Tercüme Bürosu

Canlı Destek