Transkript Tercüme İşlemi

Özellikle öğrenciler olmak üzere, daha birçok kişinin dikkatini çeken transkript tercümesi, yani not dökümü çevirisi elbette yurtdışında okumak isteyen kişiler için büyük önem taşıyan bir belgedir. Başvurulan kurumun, kabul almanız için sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için de bir takım belgeler gerekmektedir. İşte bu belgelerden biri olan transkript tercümesi neden istenir, kimlere tercüme ettirilmelidir ve hangi alanlarda transkript tercümesi yapılır şimdi hep birlikte öğrenelim.

Transkript Tercümesi Neden Talep Edilir?

Yukarda sadece en yaygın olan ve ilk akla gelen şekliyle cevap verilmiş olsa da, sadece başka bir öğretim kurumuna başvurmak için transkript tercümesi gerekmeyebilir. Transkript tercümesi birçok şekilde kişiye lazım olabilir. Gerekli olan diğer alanlardan birkaçı ise şöyle sıralanabilir. Mesela, lisans, yüksek lisans, doktora gibi yerlere başvururken, yabancı bir ülkede eğitim aldıysanız denklik olması ve YÖK’e başvurmak için, eğitim desteği almak için, iş başvurularında ve farklı bir alanda çalışmak istediğinizde, kurum veya kişiler sizden transkriptinizin tercümesi isteyebilirler.

Transkript Tercümesi İçin Nereye Başvurulmalıdır?

Transkript tercümesi için elbette ki alanında uzman kişiler ile anlaşılmalıdır. Çeviri yaptıracağınız tercüman, noter onaylı bir yeminli tercüman olmalıdır aksi takdirde, transkriptinizi vereceğiniz kurum ve kişiler belgenizi onaylamayabilir ve kabul etmeyebilirler.

Transkript Yeminli Tercümesi

Transkript tercümesi, bir not dökümü belgesi olduğu için, bu zamana kadar eğitiminini aldığınız ve bunun sonucunda hak ettiğiniz herhangi bir transkript çevrilerek elde edilir. Hatta sertifika programlarına katılımı sonucu aldığınız notlar bile buna dahildir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz. Lise, üniversite, yüksek lisans, doktora ve diğer kazanılan programlardan aldığınız transkriptler de buna dahildir. Alanı geniş olduğu için, transkript tercümesini profesyonel kişilerden almak önemlidir.

Anında Fiyat Alın
Saniyeler içerisinde tercüme fiyatı alın
Yeminli Çevirmenler
Tercümeleriniz yeminli tercüman ekibimize emanet
7/24 Tercüme Takibi
Çeviri Takip Sistemi ile tercümeniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın tercüme yaptırın

Transkript Tercümesi Kalite Garantisi

  • Yeminli Tercümanlar
  • Anında Tercüme Fiyatı
  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

ANINDA FİYAT HESAPLA

Canlı Destek