Sözlü Çeviri Nedir?

Sözlü çeviri, herhangi bir dilde yapılan sözlü bildirimin yabancı dile anlam kaybı olmadan tercüme edilmesidir. Simultane çeviri veya ardıl çeviri seçenekleri bulunan sözlü çeviri, kongre, tanıtım, panel, toplantı gibi birçok durumda kişilerin ihtiyaç duyabileceği bir çeviri türüdür. Sözlü çeviri, firmaları ya da kişileri direkt olarak temsil ettiğinden dolayı hızlı çeviri standartlarını yakalamak adına, çeviriyi yapmakla görevli olan tercümanın mutlaka deneyimli ve çeviri hizmeti sektöründe çalışan tercümanlar tarafından üstlenilmesi gerekmektedir. Geçmişten günümüze sözlü çeviri hataları trajikomik örneklere imza atmıştır. Online çeviri bürosu olarak Çevirimvar, çeviri sektöründe deneyimli uzman kadrosu ile sözlü çeviri taleplerinde de müşterilerinin yüzünü güldürmektedir.

Sözlü çeviri hizmeti almak için ve kaliteli sözlü çeviri yapacak tercüme bürosu bulmak için vakit kaybetmenize gerek kalmamaktadır. Online çeviri merkezi Çevirimvar, sözlü çeviri siparişlerini de online olarak alarak size en iyi fiyatı vermektedir. İyi referanslar bulunduran Çevirimvar, bu başarısını titizlikle seçtiği tercüman kadrosu, kalite kontrol yöntemleri ve müşterilerine uyguladığı şeffaflık politikasına borçludur. Kolay sipariş imkanına ek olarak hızlı çeviri olanağı da bulunan Çevirimvar sizi asla yarı yolda bırakmamaktadır.

Simultane Tercüme Hizmeti

Sözlü çeviri anlık çeviri statüsünde olduğundan dolayı sonrasında yapılacak kalite kontrol çok mantıklı olmayacaktır. Bu sebepten, sözlü çeviri yaparken simultane ve ardıl çevirmenin her iki dilin yapısını ve kelime haznesini çok iyi bilmesi germektedir. Ayrıca, sözlü çeviri yapacak olan çevirmenin hedef dile ait kültürü, tarihi ve güncel olayları bilmesi de gerekmektedir. Çevirimvar, sözlü çeviri siparişlerinizde hedef dile ve alana en uygun tercümanı sağlayarak, güvenilir çeviri hizmeti almanızı sağlamaktadır. Deşifre hizmeti, ardıl çeviri gibi diğer hizmetleri de Çevirimvar olarak sizlere sunuyoruz. Yeminli çeviri yanı sıra sözlü çeviride de iddiasını ortaya koymaktadır.

Anında Fiyat Alın
Saniyeler içerisinde tercüme fiyatı alın
Yeminli Çevirmenler
Tercümeleriniz yeminli tercüman ekibimize emanet
7/24 Tercüme Takibi
Çeviri Takip Sistemi ile tercümeniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın tercüme yaptırın

Sözlü Çeviri Kalite Garantisi

  • Yeminli Tercümanlar
  • Anında Tercüme Fiyatı
  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

FİYAT TEKLİFİ ALIN

Canlı Destek