İmza Beyannamesi Yeminli Tercümesi

İmza beyannamesi noterlik dairesinden alınan ve ücret karşılığında verilen bir belgedir. Gerekli noter ücreti yatırılmazsa imza beyannamesi çıkaramazsınız. Aynı zamanda imza beyannamesi çıkarmak için notere giderken mutlaka nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmanız gerekir. Okuma yazma bilmeyen bireylerin en az iki şahit ile noter huzuruna çıkması gerekir. Noterler imza beyannamesi konusunda katı politikalar izler, zira imza beyannamesi istismara açık bir evraktır ve kişinin veya kurumun bütün varlığını kaybetmesiyle dahi sonuçlanabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek üçün mutlaka kısıtlı bir süre geçerli olacak biçimde çıkarılmalı ve bu belgenin üstünde açıkça belirtilmelidir.

İmza Beyannamesi Nedir?

Türk Dil Kurumunun sözlüğüne göre beyanname kelimesi “Bir kimsenin resmî bir kuruluşa herhangi bir durumu bildirmek için verdiği çizelge, bildirge” anlamı taşır. İmza beyannamesi de bir birey veya kurumun resmi işlerini yürütme yetkisi bir başka birey veya kuruma aktarılabilmesi için düzenlenen bir belgedir. Bu belge resmi bir evraktır ve yasalarca tanınan bir delil olarak kullanılabilir. İmza beyannamesi aynı zamanda imza sirküsü adıyla da bilinir. Hem şirketler için hem de bireysel kullanımda önemli ve dikkatle hazırlanması gereken bir belgedir.

İmza beyannamesi veya imza sirküsü kapsamı nedeniyle tehlikeli olabileceğinden kişi veya kurumların haklarını korumak adına büyük titizlikle hazırlanır. Bu sebepten ötürü belgenin hazırlık aşamasında gösterilen titizlik bu belgenin çevirisi söz konusu olduğunda da gösterilmelidir. İmza beyannamesi çevirisi kesinlikle profesyonel ve tecrübeli çevirmenler tarafından yapılmalıdır. İmza beyannamesi çevirisi işinizi yürütmesi için bir tercümanlık bürosuna veya online hizmet veren güvenilir ve hızlı çeviri sitelerine başvurabilirsiniz. İmza beyannamesi çevirisinde çevirmenin bu alanda tecrübeli ve yetkin olması çok önemlidir, çünkü bu belgede yapılabilecek hatalar büyük sonuçlar doğurabilir. İleride haksızlığa uğramamak ve mağdur olmamak için imza beyannamesi düzenlenirken ve çevrilirken büyük özen gösterilmesi gerekir.

Anında Fiyat Alın
Saniyeler içerisinde tercüme fiyatı alın
Yeminli Çevirmenler
Tercümeleriniz yeminli tercüman ekibimize emanet
7/24 Tercüme Takibi
Çeviri Takip Sistemi ile tercümeniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın tercüme yaptırın

İmza Beyannamesi Tercümesi Kalite Garantisi

  • Yeminli Tercümanlar
  • Anında Tercüme Fiyatı
  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

ANINDA FİYAT HESAPLA

Canlı Destek