Belarusça (Beyaz Rusça) Tercüme Yaptırın

Günümüzde yaklaşık 7 milyon insan tarafından konuşulan Beyaz Rusça veya Belarusça, Rusça ile beraber Beyaz Rusya’nın resmi dilidir. Beyaz Rusça, Hint – Avrupa dil ailesinin Slav dilleri grubunun Doğu Slav Dilleri alt grubunda yer alır. Beyaz Rusçada yazı sistemi olarak Kiril, yani Beyaz Rusya Alfabesi kullanılır.

Belarusça Yeminli Tercüme

Beyaz Rusça, iki farklı standart forma sahiptir. Narkamaŭka olarak adlandırılan Beyaz Rusça’nın resmi formu 1933 yılından beri kullanılmaktadır. Beyaz Rusçanın 1918-1933 yılları arasında kullanılmış klasik formu da Taraškevica olarak adlandırılır. Narkamaŭka, Rusçaya daha yakınken Taraškevica Lehçeye yakın olmasıyla bilinir. Bu sebepten ötürü bireylerin konuşma veya yazma dilinde hangisini seçeceği politik görüşlerine göre değişiklik gösterebilir.

Beyaz Rusçadan herhangi bir dile veya herhangi bir dilden Beyaz Rusçaya çeviri yapılmak istendiğinde, dildeki bu özel noktalara dikkat edilmesi gerektiğinden dolayı çeviri süreci mutlaka dile hâkim çevirmenler tarafından titizlikle yürütülmelidir. Beyaz Rusça çevirisi için iki dil de zor ve komplike kalıplar barındırdığından dolayı hem Beyaz Rusça hem de Türkçe konusunda yetkin ve uzman çevirmenlerle çalışılmalıdır. İşte tam bu noktada Çevirimvar profesyonel tercüme bürosu devreye girmektedir. Online çeviri anlayışını benimsemiş, ISO kalite belgesine sahip, yeminli tercümanlarla çalışan çeviri ofisi Türkçe – Beyaz Rusça veya Beyaz Rusça – Türkçe çeviri için en doğru adres. Çok sayıda uzman çevirmene hızlı ve kolay ulaşım sağlaması sebebiyle Belarusça tercümesi gibi bu denli özen gerektiren çeviri işleriniz için profesyonel online çeviri firması Çevirimvar tercüme ofisinden hizmet alabilirsiniz.

Anında Fiyat Alın
Saniyeler içerisinde tercüme fiyatı alın
Yeminli Çevirmenler
Tercümeleriniz yeminli tercüman ekibimize emanet
7/24 Tercüme Takibi
Çeviri Takip Sistemi ile tercümeniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın tercüme yaptırın

Beyaz Rusça Türkçe Tercüme Kalite Garantisi

  • Yeminli Tercümanlar
  • Anında Tercüme Fiyatı
  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

ANINDA FİYAT HESAPLA

Canlı Destek