Ticari Tercüme Nedir?

Kişilerin veya kurumların bazen ülke içi bazen de ülke dışı ticarete dayanan anlaşmaları veya yazışmaları olabilir. Tüm bu ticari değer ve amaç güden yazışmalar belge olarak toplanır ve kullanılır. Bu ticari belgelerin, farklı dillerdeki yazışmaları da olması gerekebilir. İşte tam bu noktada ticari tercüme devreye girer ve her iki tarafın da anlayabileceği bir dile çevirir. Gelin ayrıntılarıyla, ticari tercüme nedir öğrenelim.

Ticari tercüme, bir veya birden fazla şirketin yurt dışındaki faaliyetlerini sürdürmesi veya başlatması için, karşılıklı ticari yazışmaların anlaşılması için ticari belgelerin tercüme edilmesi olayıdır. Ticari tercüme uluslararası bir olay olduğu için, ticari tercümesi yapılan belgeler resmi evrak niteliğindedir.

Ticari Tercüme: Yeminli ve Noter Onaylı

Ticari tercüme, uluslararası bir tercüme olduğu için terminolojik kelimelere dikkat edilmelidir. Bazı kelimeler teknik anlamda olduğu için, çeviri yaparken biraz araştırma yapmak gerekebilir. Ticari tercümenin alanı da oldukça geniştir. Örnek olarak, bilanço, yıllık faaliyetler, ithalat ve ihracat belgeleri, faturalar gibi belgeler bu kapsama girer. Bu belgelerin ticari tercümesini yapan kişilerin ticari terimlere ve firmalar arasında yapılan yazışma ve sözleşmelere de aşina olması önemlidir.

Ticari Tercüme Hizmetini Online Alın

Ticari tercüme, mutlaka yeminli bir tercüman tarafından yapılmalıdır. Ticari tercüme yapmaya alışkın ve aşina, bu konuda uzmanlaşmış, yeterli bir yeminli tercüman olması önemlidir. Ticari tercümeler konu ve alan açısından önemli ve resmi uluslararası veya ulusal yazışmalar olabildiği için ticari tercümenin doğru ve anlaşılır bir dille çevrilmesi gerekir.

Anında Fiyat Alın
Saniyeler içerisinde tercüme fiyatı alın
Yeminli Çevirmenler
Tercümeleriniz yeminli tercüman ekibimize emanet
7/24 Tercüme Takibi
Çeviri Takip Sistemi ile tercümeniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın tercüme yaptırın

Ticari Tercüme Tercümesi Kalite Garantisi

  • Yeminli Tercümanlar
  • Anında Tercüme Fiyatı
  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

ANINDA FİYAT HESAPLA

Canlı Destek