Şirket Devri Çevirisi Nedir?

Çevirimvar online çeviri bürosu, şirket devri çeviri işlemlerinizde profesyonel ve alanında uzman çevirmenleri ile güvenilir bir çeviri olanağı sunuyor. Türkçe İngilizce çeviri seçeneği ile ilerleyebileceğiniz gibi, farklı diller arası seçeneklerle; İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca ve daha birçok dünya dili arasından aradığınızı seçerek, şirket devri çeviri hizmetini almaya başlayabilirsiniz. Online çeviri bürosu Çevirimvar ile çevirisini talep ettiğiniz diğer belge türleri gibi, şirket devri çeviri talebinizde de kaliteli çeviri sonucu elde edersiniz. Gerekli durumlarda yeminli çeviri hizmeti de alabilirsiniz.

Şirket devri belgesi ya da hisse devri belgesi çevirisi, limited şirkette ortak veya ortakların paylarının devredilmesi, ortakların alacağı karar ve hisse devrini konu alan sözleşmenin düzenlenip onaylanması ile gerçekleşen belgenin kaynak dilden hedef dile çevirisidir. Şirket devri çeviri işlemleri, devretme işlemlerinin hukuki olarak büyük önem taşıması sebebi ile titizlikle yapılması gereken çeviriler arasında yer alır. Belge içerisindeki terminolojinin hedef dile anlam bütünlüğünün korunarak aktarılması, belge orijinalinde kullanılan dil yapısı ve düzeninin çeviriye de aktarılması, yazım ve noktalama işaretlerinin doğru kullanımı gibi unsurlara dikkat edilmelidir.

Şirket devri çeviri işleminde, esas belgede olduğu gibi Türk Ticaret Kanunu’na uygun olarak çeviri gerçekleştirilmesi gerekir. Bu alanda bilgili, deneyimli ve araştırmacı olan çevirmenlerimiz tarafından gerçekleştireceğimiz şirket devri çeviri talebinizi en doğru şekilde sizlere ulaştırırız. Çeviri işlemlerinizde kullanılması veya dikkat edilmesi gereken unsurları not olarak bizlere ileterek, şirket devri çevirisi gibi diğer tüm çevirilerinizin notlarınıza uygun olarak ilerleyeceğinden emin olabilirsiniz.

Şirket Devri Sırasında Tercüme İle İlgili Önemli Unsurlar

Uluslararası olarak faaliyet gösteren şirketlerde şirket ortaklarının farklı uyruklu olması sonucunda doğabilecek olan şirket devri çeviri ihtiyacı, çevirisi talep edilen yabancı dile aktarılırken her iki ülke dili ve kanunlarında olduğu gibi, belge içeriğinde önem taşıyan unsurlara uygun bir şekilde çalışılmalıdır. Hukuki çeviri özelliklerine uygun olarak çevirisi gerçekleştirilmelidir. Şirket ana sözleşmesi tercümesi, hisse devir sözleşmesi çevirisi, şirket devri belgesi tercümesi gibi şirket devri çeviri işlemlerinizi bir an önce başlatmak için Çevirimvar sistemi üzerinden çeviri yaptır seçeneği ile ilerleyerek dosyanızı sisteme yükleyip fiyat ve teslimat bilgisi alabilirsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun, tercüme bürosu arayarak zaman kaybetmek yerine tercüme ofisi Çevirimvar adresi üzerinden anlaşma çevirisi, sözleşme çevirisi, dava dilekçesi çevirisi, tanık ifadesi çevirisi gibi farklı hukuk metinleri çevirisi için profesyonel tercüme hizmeti alabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk ve tek ISO Belgeli online çeviri merkezi Çevirimvar, siz müşterilerine sunduğu kaliteli çeviri ve profesyonel çeviri hizmetleri arasında şirket devri çeviri hizmetini de bulunduruyor. Çevrilmesini istediğiniz şirket devri çeviri belgenizi hangi formatta olursa olsun sisteme yükleyerek hızlı çeviri işleminizi başlatabilirsiniz. Çevirinizin başlangıcından teslimine kadarki süreçte, çeviri durumunuz ile ilgili ilgi sahibi olmak için çeviri takip sistemimizi, size verilmiş sipariş numarasını girerek kontrol edebilirsiniz. Şirket devri çeviri işleminiz yapılırken, gerekli durumlarda Çevirimvar canlı destek, telefon numarası veya e-posta adresi üzerinden sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Şirket devri çeviri işleminiz aciliyet taşıyor ise sisteme belgenizi yüklerken hızlı çeviri seçeneği ile ilerlemenizle, çeviriniz kısa süre içerisinde elinize ulaşacaktır. Atanan çeviri tarihinden önce veya sonra bir tarih belirlenmiş olması durumda, talebinizi Çevirimvar çeviri bürosuna ileterek dosyanızın incelenmesi ardından uygun bir geri dönüş alırsınız. Çevirilerinin tamamını uzman çevirmen kadrosu ile, profesyonel bir şekilde gerçekleştiren Çevirimvar, hızlı çevirilerinizde de kaliteden ödün vermez. Şirket devri çeviri sonucundan memnun kalmanız için gerekli tüm kontrolleri tamamlayarak belgenizin teslimatını gerçekleştiririz. Şirket devri çeviri sürecinizi başlatmak için sitemimiz üzerinden dosyanızı Çevirimvar’a ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Anında Fiyat Alın
Saniyeler içerisinde tercüme fiyatı alın
Yeminli Çevirmenler
Tercümeleriniz yeminli tercüman ekibimize emanet
7/24 Tercüme Takibi
Çeviri Takip Sistemi ile tercümeniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın tercüme yaptırın

Şirket Devri Tercümesi Kalite Garantisi

  • Yeminli Tercümanlar
  • Anında Tercüme Fiyatı
  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

ANINDA FİYAT HESAPLA

Canlı Destek