Sağ Belgesi Nedir?

Sağ belgesi çevirisi diye söylenince, insanlar genelde neden böyle bir belge almalıyım diye düşünebilir. Fakat esasında, sağ belgesi çevirisi karşımıza çıkabilecek birçok durumda işinize yarar. Peki, sağ belgesi çevirisi nedir, ne işimize yarar ve nereden elde ederiz bakalım.

Öncelikle gelin sağ belgesi nedir ona bakalım. Sağ belgesi, kişinin ölmediğini belirten resmi bir belgedir. Bu belge, nüfus memurluğundan temin edilir ve istenildiği zaman alınabilir. Bu nüfus memurluğundan alınan sağ belgesinin çevirisine de sağ belgesi çevirisi denir.

Sağ Belgesi Çevirisi Neden Gerekir?

Sağ belgesi kişinin hayatta olduğunu gösteren bir belgedir. Bazı resmi işlem durumlarında, insanların yaşadığına dair bir kanıt istenebilir. Bu durumlarda bu belge lazımdır. Mesela, yaşadığı halde bir insan öldü bilinebilir ya da miras işlemlerinde sağ belgesi gerekir. Hukuki açıdan gerekli ve önemli bir belgedir.

Sağ Belgesi Yeminli Çevirisi

Sağ belgesi çevirisi, hukuki açıdan önemli olması ve değerli bir belge niteliğinde olması açısından kesinlikle yeminli bir tercüman tarafından çevrilmesi gerekmektedir. Sağ belgesi çevirisi için aynı zamanda noter onayı da gerekebilir. Mesela, bu belgeyi yurt dışında bir kuruma veya kişiye verecekseniz, aynı zamanda, noter onayı da istenebilir çünkü sağ belgesi çevirisi bu vesileyle denklik ve geçerlilik kazanmış olur.

Anında Fiyat Alın
Saniyeler içerisinde tercüme fiyatı alın
Yeminli Çevirmenler
Tercümeleriniz yeminli tercüman ekibimize emanet
7/24 Tercüme Takibi
Çeviri Takip Sistemi ile tercümeniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın tercüme yaptırın

Sağ Belgesi Tercümesi Kalite Garantisi

  • Yeminli Tercümanlar
  • Anında Tercüme Fiyatı
  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

ANINDA FİYAT HESAPLA

Canlı Destek