Resmi Belgelerin Yeminli Tercümesi

İş hayatında veya kişisel hayatımızda yolumuz sürekli resmi kurumlara düşer. Bunun birçok farklı sebebi olabilir. Resmi belgelerimizi yurt içinde kullanacaksak eğer kendi dilimizde olan bir belge sorun teşkil etmez ancak yurt dışına gönderilecek bir resmi belgenin mutlaka, resmi belge çevirisi sunulmalıdır. Peki resmi belge çevirisi nedir ve ne zaman gereklidir?

Yurt dışından gelmiş olan veya yabancı bir ülkenin kurumunda düzenlenip, yabancı dilde yazılmış olan belgeler çeviriye ihtiyaç duyabilir. Elbette ki bu belgeyi, kendi ülkenizde kullanacaksanız, resmi belge çevirisi yaptırmanız gerekir. Yabancı bir dildeki resmi belgenin, istenen dile çevrilmesiyle oluşan belgeye de resmi belge çevirisi denir. Resmi belgenin çevirisi, kendi ülkenizde belgenin geçerlik ve resmiyet kazanması açısından önemlidir.

Resmi Evrak Tercümesi Nedir?

Resmi evrak tercümesi, en sade haliyle, kendi dilinizde olan resmi evrakların istenilen dile çevrilmesi ile elde edilir. Resmi evrak tercümesi, sizin işinize birçok alanda yarayabilir. Bu nedenle, resmi evrak tercümesinin hazır olarak elinizde bulunmasında fayda vardır.

Resmi Evrak Tercümesinin Gerekli Olduğu Alanlar

Resmi evrak tercümesini bir örnek ile açıklayalım. Yurt dışında yaşamak ya da okumak istiyorsunuz. En basitinden bunun için şu belgelerin çevirisi gereklidir; pasaport tercümesi, kimlik tercümesi ve diploma tercümesi. Bu resmi evrak tercümeleri sayesinde, sizin işleriniz işleme alınır ve kabul edilme olasılığınız artar. Aynı zamanda, resmi evrak tercümesi, başka bir ülkenin diline çevrildiği zaman, resmi evraklarınız denklik kazanmış olur.

Resmi Belge Çevirisi Neden Önemlidir?

Resmi belge çevirisi, adı üstünde sahip olduğunuz belge resmi olduğu için sizin birçok yerde başvurunuzda sorulur. Örneğin, yurt dışında bir okulda okudunuz ve diplomanız yabancı bir dilde. Yurt dışından aldığınız diplomanızın, kendi ülkenizde geçerli olması için, resmi belge çevirisi yaptırmanız gereklidir. Bu sadece tek bir örnektir. Resmi belge çevirisi sahip olduğunuz belgeler ve durumlar arasında farklılık göstererek önemini korur.

Resmi Belge Çevirisi Nasıl Yapılır?

Resmi belge çevirisini, yeminli tercümanların çalıştığı bir büroda yaptırmalısınız. Bunun sebebi ise, yeminli tercümanların yemin zaptı olduğu ve bağlı oldukları bir noter olduğu için, resmi belge çevirisinin denkliği için noter onayı ya da yeminli tercüman kaşesi gerekir. Resmi belge çevirisi önemli olduğu için uzman tercüman ve noter onayı önemlidir.

Anında Fiyat Alın
Saniyeler içerisinde tercüme fiyatı alın
Yeminli Çevirmenler
Tercümeleriniz yeminli tercüman ekibimize emanet
7/24 Tercüme Takibi
Çeviri Takip Sistemi ile tercümeniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın tercüme yaptırın

Resmi Belge Tercümesi Kalite Garantisi

  • Yeminli Tercümanlar
  • Anında Tercüme Fiyatı
  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

ANINDA FİYAT HESAPLA

Canlı Destek