Oturma İzni Çevirisi Nedir?

Oturma izni belirli bir ülkede, yabancı ülke vatandaşlarına belirli bir süre için veya süresiz olarak verilen belgedir. Her ülke egemenlik hakkının bir gereği olarak, gelmeye istekli yabancı vatandaşlardan bazı belgeleri sunmalarını ister. Onlara tamamlamaları gereken prosedürleri iç hukuk düzenlemeleri vasıtasıyla sunar. Bu düzenlemeler ve istenen belgeler ile oturma izninin süresi, ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Fakat işin doğası gereği bu belgelerin tercümelerinin yapılması ortak bir gerekliliktir. Bu sebeple oturma izni belge çevirisi titizlikle yapılması gereken bir işlemdir. Çevirimvar online tercüme bürosu olarak, yabancı bir ülkede çalışma ve ikamet etme isteğinde olan müşterilerimize bu amaçlarını yerine getirebilmeleri için büyük bir hassasiyetle çalışıyoruz. Bu doğrultuda oturma izni için gerekli olan belgeleri online olarak hedef ülke tarafından istenilen dile çevrilmesi hizmetini sunuyoruz.

Yeminli Oturma İzni Tercümesi ve Noter Onayı

Çevirimvar online tercüme bürosu olarak oturma izni belge çevirisi kapsamında İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca gibi pek çok dilde profesyonel tercüme hizmeti vermekteyiz. Bu bağlamda hedef ülkenin istediği ve belirli şartların kanıtı gereği yabancı vatandaşlardan temin etmesi gerekli olan belgeler mevcut. Örneğin ticaret amacıyla oturum izni almak istiyorsanız şirketinizle ile ilgili bazı belgeler istenmekte. Her ne kadar istenilen bu belgeler ülkeden ülkeye farklılık gösterse de sıklıkla istenilen bazı belgeler mevcut. Oturum iznin türüne göre değişmekle birlikte; nüfus cüzdanı çevirisi, pasaport çevirisi, aile cüzdanı ve bunların noter onaylı tercümeleri; öğrenim belgeleri, vekaletname belgesi, geliri gösteren belge ile diğer belgelerin tercümeleri Çevirimvar online tercüme bürosu ile yapılabilir.

Oturma izni belge çevirisi yapılırken noter onayı önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmakta. Noter onayı haricinde yurtdışına sunulan belgelerde apostil işlemi de büyük bir önem arz etmekte. Apostil işlemi yurtdışına sunulacak olan belgelerin yasal olarak geçerliliğini sağlayan bir belgedir. Apostil anlaşmalısına taraf ülkelere gönderilmek koşulu ile Çevirimvar online tercüme bürosu ve yeminli tercümanları sayesinde yurtdışı için gerekli olan noter ve apostil işlemlerini de güvenilirlikle yaptırabilirsiniz. Sitemizde yer alan çeviri yaptır butonunu kullanarak belgelerinizi kolaylıkla yükleyebilir ve anında fiyat teklifi alabilirsiniz.

Türkiye’ye gelme niyetli yabancı vatandaşlar için de gerekli olan belgelerin tercümesi Çevirimvar online tercüme bürosu aracılığı ile kolaylıkla yapılabilir. Bu bağlamda İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi de diğer ülkelerin paralel birimleri gibi bazı belgeler talep etmektedir. Göç İdaresi, oturum iznini temelde dört ana kısma ayırmıştır. Aile başvurusu, öğrenci başvurusu, kısa dönem başvuru ve uzun dönem başvuru olarak ayrılan bu süreçler için gerekli olan belgeler de tarafımızca yapılmaktadır. Bu belgeler içerisinde yukarıda belirtilen çoğu ülkenin ortak olarak istediği belgelerin yanı sıra, oturum amacına göre; eğitim amacıyla diploma çevirisi, sağlık hizmetinden yararlanılacaksa ilgili belgeler, ticari faaliyet amacıyla gelinmesi halinde şirkete dair istenilen şirket faaliyet belgesi çevirisi benzeri belgeler ile Türkiye’de taşınmazı bulunan kişilerin bu taşınmazın sahibi olduğunu kanıtlar nitelikteki belgelerinin Türkçeye tercümesi ve diğer tüm belgeler Çevirimvar tercüme bürosu ile online olarak yapılabilir.

Oturma İzni Belgelerinin Tercümesi Neden Gerekir?

Çevirimvar üzerinden tercümesinin yapılmasını istediğiniz belgelerinizi yükleyerek anında fiyat alabilirsiniz. Belgelerinizi yükledikten sonra noter ve apostil işlemleri için kutucukları seçerek, noter ve apostil dahil fiyatı öğrenip ödeme ekranına geçebilirsiniz. Bu sayede bu süreci tamamen online bir şekilde ilerletme şansına sahipsiniz. Merak ettiğiniz diğer konuları ve süreçle alakalı sorularınızı mail adresimiz üzerinden veya canlı destekten sorabilirsiniz.

Anında Fiyat Alın
Saniyeler içerisinde tercüme fiyatı alın
Yeminli Çevirmenler
Tercümeleriniz yeminli tercüman ekibimize emanet
7/24 Tercüme Takibi
Çeviri Takip Sistemi ile tercümeniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın tercüme yaptırın

Oturma İzni Tercümesi Kalite Garantisi

  • Yeminli Tercümanlar
  • Anında Tercüme Fiyatı
  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

ANINDA FİYAT HESAPLA

Canlı Destek