Ölçek Uyarlaması Nedir?

Akademik araştırmalarda kullanılan ölçeklerin bir dilden başka bir dile çevrilmesi (uyarlanması) gerekebilir. Uyarlama çalışması konunun uzmanları tarafından yapılmalıdır aksi takdirde yanlışlıklar meydana gelebilir ve araştırmanın amacı sapabilir. Pek çok akademik tercümede uzman kadrosu ile hizmet sağlayan Çevirimvar tercüme ofisi ölçek uyarlamasında da üstün kalitede çalışıyor. Çevirimvar akademik ölçek uyarlaması talebinizi de akademik mecrada deneyimli tercümanlar ile karşılıyor. Çevirimvar olarak Türkiye’nin ilk ve tek ISO sertifikalı online tercüme bürosu unvanını taşımaktan gurur duyuyor, hizmetlerimizi üstün kalitede tutmayı kendimize misyon ediniyoruz. Ölçek uyarlaması talebiniz en uygun, deneyimli ve uzman tercümanımız tarafından karşılanıyor. Ardından ölçek tercümeniz yine uzman editör ve redaktör kadromuzun elinden geçerek son kontrolleri tamamlanmış olarak size ulaşıyor. Tercümenin doğruluğundan şüpheniz olmaması için son kontroller daima özenle yapılıyor.

Ölçek Uyarlaması Nasıl Yapılır?

Ölçek uyarlamasında dikkat edilmesi gereken en temel şey anlamın bozulmamasını sağlamaktır. Birebir çeviriden ziyade kavramsal eşdeğerlik oluşturulmalıdır. Her tercümeden olduğu gibi ölçek uyarlamasında da hedef kitle göz önünde bulundurulmalı ve tercüme buna göre gerçekleştirilmelidir. Tecrübeli bir tercüman tarafından tercüme edilmiş ölçekler uyarlamanın daha başarılı olmasını sağlar. Bu hususta tercüme ettireceğiniz ölçeği online tercüme bürosu Çevirimvar’a iletebilirsiniz. Ölçek uyarlaması hem dilsel hem de orijinal dilin kültürüne uygun olarak yapılmalıdır. Tüm bu noktalarda gerekli özeni sağlayan bürolar ya da tercümanlar ölçek uyarlaması yapabilir. Ülkenin her yerinden bizlere ulaşabilir, bu özeni göstereceğimize emin olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey tercüme ettireceğiniz ölçeği internet sayfamızdaki Belge Yükle kısmına yüklemek! Ardından kolayca ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve tercüme sürecini başlatabilirsiniz. Tercümenizin durumunu, geliştirdiğimiz Çeviri Takip Sistemi ile 7/24 takip edebilir, aynı zamanda Canlı Destek hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Akademik ölçekleriniz Almanca, İngilizce, Fransızca, Rusça gibi dilediğiniz pek çok dile tercüme ettirilir.

Ölçek Uyarlaması için Çevirimvar

Ölçek uyarlamanız için tercüme ofisi mi arıyorsunuz? Beklediğiniz özenin garantisini verecek olan Çevirimvar’a gelebilirsiniz. En makul fiyata en kaliteli çeviriyi arıyorsanız hemen Çevirimvar’a başvurun. Üç adımda tercüme işlemi ile saniyeler içerisinde tercümeniz başlatılsın: Uyarlanmasını istediğiniz ölçeğin bulunduğu belgeyi yükleyin, anında fiyat teklifi alın, onay verin ve tercümeniz işlemde! Yükleyeceğiniz belge her türlü formatta olabilir. Üyelik gerektirmeden tercüme siparişinizi verin! Akademik tercümelerdeki başarısını kanıtlamış olan Çevirimvar, ölçek uyarlama hizmetinde de başarısını sürdürüyor. Çevirimvar online tercüme bürosuna gönül rahatlığı ile başvurabilirsiniz. Hatasız, kaliteli, özenli bir tercüme hizmeti için Çevirimvar %100 müşteri memnuniyeti ile yanınızda. Siz de tercüme işlemlerinizde Çevirimvar’a güvenin, asla yanılmayacaksınız.

Anında Fiyat Alın
Saniyeler içerisinde tercüme fiyatı alın
Yeminli Çevirmenler
Tercümeleriniz yeminli tercüman ekibimize emanet
7/24 Tercüme Takibi
Çeviri Takip Sistemi ile tercümeniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın tercüme yaptırın

Tercüme Kalite Garantisi

  • Yeminli Tercümanlar
  • Anında Tercüme Fiyatı
  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

ANINDA FİYAT HESAPLA

Canlı Destek