Anında Fiyat ve Teslimat
Saniyeler içerisinde uygun profesyonel çeviri fiyatı ve teslimat bilgisi
Profesyonel Çevirmenler
Dil hakimiyeti yüksek, profesyonel çevirmen ekibiyle çalışın
7/24 Çeviri Durum Takibi
Çeviri Takip Sistem'i ile her an çeviriniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın sipariş verin

Tercümeye olan ihtiyacın artması ile tercüme sektörü her geçen gün büyümektedir. Sağlıklı iletişim için her iki tarafın da birbirini doğru bir şekilde anlaması çok büyük önem taşır. Peki iki taraf farklı dili konuşuyorsa? Bu noktada tercüme büyük önem taşımaktadır. Tercümanlar sayesinde sağlıklı iletişim aynı dili konuşmayan bireyler veya gruplar arasında sağlanmış olur.

Tercüme sektörünün büyümesi ile tercüme bürolarında olan artışın bir benzerini teknolojinin gelişmesi ile tercüme sitelerinde olan artışta gözlemlemek mümkün. Çeşitli internet siteleri tercüme alanında hizmet vermeye başlamış bulunmaktadır. Bu internet siteleri aynı sektörün içinde bulunuyor olsalar da aralarında büyük farklılıklar bulunmaktadır.

Makine Çevirisi Nedir?

Makine çevirisi teknolojinin ve yapay zekanın gelişmesi ile ortaya çıkan bir alandır. Makine çevirisi insansız bir şekilde tercüme yapılması olarak özetlenebilir. Makine çevirisi hızlı bir şekilde tercüme yapar ve genellikle ücret talep etmez. Özelleşmiş yazılımları bulunan makine çevirisi oldukça ulaşılabilirdir.

Kaliteli bir çeviri için akıcı bir metin ortaya koymak çok önemlidir. Makine çevirisi her ne kadar ekonomik ve hızlı olsa da metin çevirilerinde gereken akıcılığa ve kaliteli çeviriye ulaşabilecek durumda değildir. Kaliteli bir çeviri için alanında uzman ve tecrübeli tercümanlar çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Makine Çevirisi Yapan Tercüme Siteleri

İnternette bulunan tercüme sitelerinin ilk örneğini makine çevirisi yapan tercüme siteleri olarak verebiliriz. Makine çevirisinin avantajlarını sunan bu tercüme siteleri hızlı ve ücretsiz çeviri yapmaktadır. Ancak kesinlikle ideal tercüme platformu değildir.

Makine tercümesi yapan tercüme siteleri kelimeler veya kelime kalıpları için oldukça işe yarar olabilir ancak paragraflar hatta cümleler için sağlıklı bir tercüme sunmasını beklemek zordur. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin mutlaka her iki dilde uzman bir insan tarafından gözden geçirilmeli, hatta çoğu kısmı tekrar tercüme edilmelidir. Doğru bir tercüme için makine çevirileri doğru bir adres olmayacaktır.

Freelancer Sitelerinde Tercüme

Son yıllarda Freelance yani bağımsız çalışan bireylerin iş aradıkları sayfalar ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu tür sayfalarda serbest çalışan olarak iş arayabilir ya da iş ilanı yayınlamak mümkündür. Bu tür sayfalarda tercüme hizmeti veren freelancerlar oldukça yüksek sayıdadır. Çeşitli fiyatlarda ve uzmanlık seviyesinde tercüme hizmeti almak mümkün.

Ancak bu tip sitelerde tercüme hizmeti almadan dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle her dil bilen birey tercüme yapacak yetkinliğe sahip değildir. Tercüme hizmeti talep etmeden önce tercümanın önceki işlerine, eğitimine ve uzmanlık alanlarına dikkat etmek gerekmektedir. Kaliteli bir tercüme için uzman tercümanlarla çalışılmalı ve mümkünse deneme çevirisi talep edilmelidir. Bu tip ayrıntılarla uğraşmamak için deneyimli tercüme büroları tercih edilebilinir.

Online Tercüme Büroları

Teknolojinin yaygınlaşması ve gelişmesi ile pek çok sektörde olduğu gibi tercüme sektöründe de bürolar internet üzerine taşınarak daha ulaşılabilir hale gelmiş bulunmaktadır. Online tercüme büroları normal alışkın olunan tercüme büroları gibidir sadece büroya gitmeden internet üzerinden başvurabilmek mümkündür. Özellikle ülkece geçirmekte olduğumuz zorlu salgın döneminde evden çıkmaya gerek olmadan kaliteli tercüme hizmetine ulaşabilmek büyük fayda sağlamaktadır. Ulaşılabilir ve profesyonel olan online tercüme büroları tercüme siteleri alanında en iyi seçim olacaktır.

Teknolojide olan gelişmeler tercüme sektörüne de yanşayarak alternatif tercüme platformları yaratmıştır. Kaliteli tercüme için profesyonel tercümanlarla çalışmaya özen gösterilmelidir. Tercüme sektörü teknolojinin ilerlemesi ile gelişmeye ve farklı platformlara taşınmaya devam edecektir.

Tercüme Kalite Garantisi

  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri Hizmeti
  • Profesyonel Çevirmenler
  • Çeviriniz kalite kontrol aşamasından geçmeden teslim edilmez.
  • Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda ücretsiz revize hizmeti.
  • Sorun çözümü ve destekte en geç 1 saat prensibi.

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

ANINDA FİYAT HESAPLA


Google Play Çevirimvar Android Uygulaması App Store Çevirimvar IOS Uygulaması

Türkiye'nin İlk ve Tek ISO Sertifikalı Online Tercüme Bürosu

Canlı Destek