Acentelik Sözleşmesi Nedir?

Değişen iş kolları ve konulara göre birçok çeviri türü vardır. Hepsi kendi içinde farklı özelliklere sahiptir ve hepsi de ayrı ayrı emek ister. İşte bunlardan biri de acentelik sözleşmesi çevirisidir. Öncelikle acente ne demek ve buna göre acente sözleşmesi nedir bunları açıklayalım. Kısaca belirtmek gerekirse acenteler, bir işletme ile bağlantısı olan fakat ticari çıkar gibi ortak noktası olmayan, belirli bir alan ve yerde, bir ticari kurumu ilgilendiren sözleşmelerde aracı olarak rol almayı ve bu işlemleri tacir sıfatı adı altında üstlenmeyi rol alan köprülerdir. Böylesine önemli bir görev için elbette bir sözleşme gerekecektir. Dolayısıyla, bu görevi üstlenen kişi ve kurumlarca yapılan anlaşmaya acente sözleşmesi denir.

Acentelik Sözleşmesinin Tercümesi

Birden fazla kurum veya kişiyi bağlayan acente sözleşmesinin önemi büyüktür. Acente sözleşmesini en önemli yapan etkenlerden biri yasal olarak etkin olmasıdır. Diğer bir deyişle, acente sözleşmesinde, yasalara ve kararlaştırılan şartlara uyulmadığı takdirde, yasaları delen tarafa bir yaptırım söz konusu olur.

Acentelik Sözleşmesi Çeviri Hizmeti

Bu denli önemli bir metin olan acente sözleşmesi çevirisinin düzgün ve doğru bir şekilde tercüme edilmesi çok önemlidir. Yasal bir sözleşme olan acente sözleşmesinde birçok terimsel kelime geçer. Bu sebeple, hukuk alanında veya acente sözleşmelerinde uzmanlaşmış ve alanında derin bir bilgi birikimine sahip olan tercümanlar özenle seçilmeli ve çeviri bu tür tercümanlara yaptırılmalıdır.

Anında Fiyat Alın
Saniyeler içerisinde tercüme fiyatı alın
Yeminli Çevirmenler
Tercümeleriniz yeminli tercüman ekibimize emanet
7/24 Tercüme Takibi
Çeviri Takip Sistemi ile tercümeniz ne durumda kontrol edin
Üye Olmadan Hizmet
Üye olmanıza gerek olmaksızın tercüme yaptırın

Acentelik Sözleşmesi Tercümesi Kalite Garantisi

  • Yeminli Tercümanlar
  • Anında Tercüme Fiyatı
  • Noter Onaylı Tercüme ve Yeminli Çeviri

Sorunuz mu var? Canlı destek üzerinden bize şimdi yazın!

ANINDA FİYAT HESAPLA

Canlı Destek